Vítejte! Nacházíte se na blogu hned několika umělkyň. Všechny rády kreslíme, A proto tu můžete objevit pouze naše vlastnoručně vytvořená díla. Založily jsme tento blog se záměrem uměleckého projektu. Doufáme, že se Vám tu bude líbit!
P.S. Vše, co na těchto stránkách najdete, je vytvořeno námi. Kopírování je zakázáno! Děkujeme za pochopení :-)

Červenec 2011

Experiment

22. července 2011 v 11:42 | JiliAnna |  Díla inspirovaná hudbou

Jak jistě každý poznal (kdo by mohl nepoznat!) jedná se o logo Metalliky - a tudíž by se mohlo zdát, že jsem tímto nevytvořila nic velmi originálního. V tomto případě mi šlo však spíš o myšlenku, kterou vyjadřuje pozadí.
Logo Metalliky symbolizuje klasickou thrashmetalovou tvář kapely a barevný vír znázorňuje ostatní hudební žánry, jejichž vlivům skupina v 90. letech (alba Load a ReLoad) podlehla: rock, country a blues. Toť na stručnou vysvětlenou. Napsala jsem o tomto obrázku mnohem delší a výstižnější článek. Pro ty, které by mé vysvětlení více zajímalo a kteří by chtěli vidět taky zajímavější, počítačově upravenou verzi, zde přikládám odkaz na můj blog a zmiňovaný článek.

Robert Downey Jr.

21. července 2011 v 23:23 | Kirsti |  Kirsti
Jeden z mých novějších výtvorů (ale zas tak převratně nový taky není), se kterým sem si užila spoustu srandy na Kladenských Dvorkách (taková vtipná open air výstava). Nejvíc mě pobavil jeden malej kluk, kterej, když to viděl, dost hlasitě zařval "Pane bože, to je IRON MAN!"

Jinak... Samozřejmě má to svoje mouchy, ale já sem stejně dost spokojená!

Skicy a čmáranice II.

20. července 2011 v 20:09 | Jill |  Ostatní
Pravda, článek s takovýmto názvem jsem zde ještě neuveřejnila a mohlo by se tedy zdát divné, že je rovnou nazván jako pt. II, ale vzpomeňte si na článek s mými školními čmáranicemi... a jestli si nevzpomínáte, zkuste hledat v mé rubrice "Ostatní", měl by se tam nacházet.
No a jak už jsem napověděla, tento článek není žádné velké umělecké hodnoty, dokonce ani takové, jaká je v mém případě obvyklá - mizivé. Chci jen ukázat, jak se bavím, když je mi dlouhá chvíle, ale ne zas natolik dlouhá, abych byla schopna vytvořit něco pozoruhodného.


Kresba stará zhruba 4 měsíce. Stále jsem si říkala, že ji dokončím... smůla, už mě to k ní příliš netáhne. Nápad se mi líbí, to ano... ale jsem zkrátka nějaká líná.


Druhý obrázek vznikl na letošním školním výletě, když jsem se vážně hodně nudila. Teda řeknu vám, že v tom hotelu měli fakt perfektní propisku, kreslilo se s ní snad ještě líp jak s tužkou.
A ještě menší objasnění, to na rukou, mají být boxerky... Kdo stále nechápe, stejně by nepochopil.

Lady Mackbeth

17. července 2011 v 19:46 | Jill |  Ostatní

Po nějaké době se zase hlásím k aktivitě! Alespoň tedy k minimální aktivitě:-)
Lady Mackbeth je obrázek z dubna (asi tak nějak - vidíte, teď mám brouka v hlavě...). Uznávám, dřív mi toto dílko připadalo lepší... nevím co to, ale ona asi hodnota klesá po dobu strávenou v šuplíku respektive na mém stole zaházeném miliony věcí. Všichni víme, kdo je Lady Mackbeth, a tudíž předpokládám že není důvod něco vysvětlovat.
Kvalita fotky taky není příliš dobrá, ale pochlubím se, že tentokrát jsem fotku nijak neupravovala, takže když ne kvalitní, aspoň poctivá.
A nakonec dva bonusky pod perexem, které nastíní, proč jsem kdysi tento tehdá ještě rozpracovaný výtvor považovala za dobrý.

Dragellin rozcestník

11. července 2011 v 18:02 | Dragell
Vítej v mém koutku, kde nalezneš kousek mé tvorby :) Věnuji se vícero věcem než jen malbě a kresbě, ale pouze z nich nalzneš na tomto místě ochutnávku.

Jsem 20ti-letá rudovlasá pihovatá modrooká holčina, původně blodnýna, tak se nelekejte mých občasných doprovodných komentářů - přebarvením hlavy jsem svojí blonďatost opravdu neschovala :D


~ Kresba ~
Nejraději pracuji s tužkou či pastelkami, ovšem ani pastel mi není cizí :)

~ Malba ~
Zde nenaleznete nic jiného než tempery a vodovky.
Moc mi ovládat nejdou, ale snad se to bude jen zlepšovat a né naopak :)James Hetfield

11. července 2011 v 15:56 | Evelin |  Evelin (18 let)
Zdravím. Tentokrát přicházím s Jamesem Hetfieldem, byl to dárek pro mámu k narozeninám. Prý se mi povedl a prý se mu i podobá, tak nevím no. Možná že mám jenom automaticky averzi vůči všem obrázkům co vytvořím. Ale že je ta kytara úplně špatně, to mi nikdo nevymluví.

Vermilion

6. července 2011 v 13:03 | Jill |  Díla inspirovaná hudbou

Znáte písničku Vermilion od Slipknot? A víte, o čem je? Když jsem si přečetla text obou jejích částí, sedla jsem si s tužkou a skicákem na gauč a začala jsem kreslit. Nečekala jsem, že budu mít takovou chuť to dokončit. Všechno to chytlo větší spád až poté, co jsem začala s vlasy. Asi poprvé v životě jsem měla chuť kreslit vlasy. JInak totiž tuhle část přímo nesnnáším... A když už jsem si s tím tolik vyhrála, musela jsem si dát záležet i na pozadí, takže jsem vytáhla temperky.
Jedna věc mě ale štve a to ta, že než ty barvy zaschnou, jsou mnohem mnohem hezčí... A vlastně mě neštve jen jedna věc. Tak třeba ta barva taky není vůbec rumělková, jaká by dle názvu být měla... a na fotce obrázek nevypadá jako ve skutečnosti. Ale s tím už jsem se během té doby, co místo skeneru, který mimochodem taky za moc nestojí, používám foťák, smířila. Víc už neřeknu, "kochejte se" a komentujte, klidně i kritizujte;-) Budu ráda.

Motýl

3. července 2011 v 13:32 | Kirsti |  Kirsti


Márnice

2. července 2011 v 16:40 | Bastett |  Bastett
Naříkám, že je to dokonalé. Ale pro mě to má své kouzlo.
Tento rok jsme byli kreslit o výtvarce venku jen jednou. A zadání bylo celkem volné. Nakreslete strom a u něj část domu. Prostě spojit přírodu a architekturu v jednom obrázku. Jak se to zdařilo mě musíte zhodnotit sami. Jen chci říct, že to v popředí, takový ten podivný protáhlý předmět je také strom...
A ta budova je márnice, takže tak se to jmenoju vůli tomu *směje se*
Jinak to podivné nahoře mají být listy. Ještě jsem nepřišla na to, jak lépe je nakreslit.
P.S.: Měli bychom se stydět, že takhle málo tvoříme! Vždyť se koukněte na červen pouhé čtyři články :( Já vím, já mám co mluvit, ale já se budu snažit! :D