Vítejte! Nacházíte se na blogu hned několika umělkyň. Všechny rády kreslíme, A proto tu můžete objevit pouze naše vlastnoručně vytvořená díla. Založily jsme tento blog se záměrem uměleckého projektu. Doufáme, že se Vám tu bude líbit!
P.S. Vše, co na těchto stránkách najdete, je vytvořeno námi. Kopírování je zakázáno! Děkujeme za pochopení :-)

Leden 2013

Videokresba - tužka: Leopard sněžný

25. ledna 2013 v 22:13 | Dragell |  Dragell - kresba
Já vím, dlouho jsem nekreslila ^^
Už jsem se chtěla pustit ještě do slíbených zvířátek, ale pastelky mám na kolejích, tak jsem opět zabrousila na internetu na vyhledávání. Nakonec jsem nakreslila velkou "čičinku".

Život v(e) (VES)MÍRU?

4. ledna 2013 v 20:13 | JiliAnna |  Ostatní

Co nás čeká dříve???

Nevím, kde se ve mně bere ten smysl pro filozofování:-) Tentokrát něco víc k samotné kresbě. (A kde se ve mně bere ten smysl pro zkratkovité vyjadřování?) Přišla jsem na jakési základní dělení vlastní tvorby, což je velmi důležité... a zcela zásadní pro mou další výtvarnou činnost.ironie
Objevila jsem tři způsoby kreseb podle toho, na co kladu důraz u hotového obrázku.
1. Dojem - kresba nemá hlubší podtext a její potenciál je vyvolat v pozorujícím správné pocity. Takovou kresbou je třeba nedávno zveřejněné Okno do zahrady.
2. Myšlenka - takový obrázek vznikne v případě, že mám dobrý nápad a ten má být hlavním znakem "díla". To pak nechci trávit prací na kresbě moc času a čekat až bude hotová. A navíc chci aby pozorovatele nerozptylovalo nic dalšího a jen aby pochopil, co chci říct.
3. Kombinace předchozích dvou - je zkrátka kombinací předchozích dvou... Dobrým příkladem je No Love No Life.

Dost příliš zbytečných a svým způsobem příliš sebevědomých řečí, neboť nevím, jestli vůbec někdy nějaký ten můj výtvor splnil svůj úkol...

(Nedivím se, že lidé mnohdy nechápou, co chci říct. Vždyť se v tom nevyznám ani já...)